HAKKIMIZDA

 

ASHFORD Bilgisayar Sistemleri A.Ş. 1985'de AYKOM Bilgisayar ve İletişim Sistemleri A.Ş. olarak kuruldu. Kuruluşundan beri yüzlerce kuruluşa bilgisayar sistem ve ürünleri, danışmanlık, kuruluş, eğitim, bakım ve teknik destek hizmetleri vermektedir. Ayrıca çok sayıda devlet kuruluşu ve meslek okullarına bilgisayar ağları kurmuş ve aynı hizmetleri vermiştir. 1999'da A.B.D. kökenli Ashford International Inc. şirkete ortak olmuştur.

 

Şirketimiz kurucu ortaklarından ve Genel Müdür Dr. Birol Aygün A.B.D.'de makine mühendisliği, matematik ve bilgisayar bilimi konularında eğitim görmüş ve bilgisayar bilimi konusunda doktora yapmıştır. Kendisi ayrıca A.B.D.'de IBM'de 17 sene yazılım uzmanı ve danışmanı olarak çalışmış olup, Boğaziçi, Sabancı ve Yeditepe Üniversitelerinde Yazılım Mühendisliği ve diğer bilgisayar teknolojisi konularında öğretim üyeliği yapmıştır. Halen T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve uluslararası kuruluşlar tarafından finanse edilen REMTECH otomotiv teknoloji transferi projesinde yazılım danışmanlığı yapmaktadır.

 

Ashford Bilgisayar'ın çalışma alanı yaklaşık eşit olarak donanım-yazılım satışı ve hizmetlerinden oluşmaktadır. Ashford çeşitli alanlarda yazılım paketleri geliştirmiş olup, ağırlıklı olarak ticaret ve üretimle ilgili konular üzerinde yoğunlaşmıştır. 1985'de DOS sistemiyle başlayan çalışmaları, Windows, Novell, Oracle ve AS/400'le devam etmiştir.Halen ağırlıklı olarak komple ticari sistemler kurma, ticari Web siteleri geliştirme, yazılım mühendisliği danışmanlığı, donanım ürünleri satış, network ve internet bağlantıları kurulumu, teknik servis ve destek hizmetleri vermektedir.

 

Ashford Bilgisayar Sistemleri A.Ş.